Każdy gracz komputerowy powinien posiadać biurko, aby mógł komfortowo z niego korzystać. Niektórzy starają się wybrać stoły ze specjalnymi oświetleniami do tego typu rozrywki, jednakże nie wiedzą, które z nich będzie dla odpowiednie. W niniejszym artykule opiszemy pokrótce takie biurka do gamingu z LED-ami i podpowiemy, czy samemu można zamontować oświetlenia do nich.

Jakie biurka gamingowe z LED-ami wybrać?

Oczywistą sprawą jest posiadanie biurka do komputera stacjonarnego. Osoby, które często korzystają z takiego sprzętu, starają się dekorować je różnymi akcesoriami, aby uprzyjemnić rozrywkę na długie godziny. Gdy mamy do czynienia z nowoczesnymi biurkami do gamingu z LED-ami, warto sprawdzić, jakie byłyby odpowiednie do pokoju.

Istnieje wiele takich stołów gamingowych – począwszy od zwykłych prostych, a skończywszy na narożnych. W przypadku oświetleń LED zalecane są takie stoły, które posiadają takie oświetlenia na brzegu stołu. Dlaczego? Ponieważ jeśli biurko znajduje się pod ścianą, to światło z LED będzie ją oświetlało i w ten sposób nada ciekawy efekt wizualny. Do tego można wykorzystać biurka gamingowe narożne, aby efekt ten był znacznie większy.

Jakie oświetlenie do biurka do gamingu?

Oświetlenia LED do biurek gamingowych mogą być umieszczone na brzegu, pod spodem lub po bokach stołu. Można spotkać takie biurka, które mają takie lampy LED w kształcie koła, a także w formie taśmy. Przy wyborze odpowiedniego stołu do gamingu, należy wybrać takie oświetlenie, które nie będzie podrażniało oczu, czyli nie powodowały efektu zmęczenia. Światła LED mogą występować w różnych kolorach i ich wybór leży po stronie osoby, która zamierza zaopatrzyć się w takie biurko z lampami.

Czy biurko gamingowe z LED-ami nada się też do innych czynności?

Z reguły bywa tak, że biurka do gamingu z LED-ami są przeznaczone tylko dla graczy. Otóż niekoniecznie. W zasadzie mogą być wykorzystane nie tylko w celu rozrywkowym, ale także do pracy. Są to zwykle meble, które służą nie tylko jako element wizualny, ale także użytkowy i z biurka do gamingu można korzystać przy każdej czynności.

Czy można samemu zamontować światła LED do biurka gamingowego?

Specjalistyczne biurka gamingowe z LED-ami posiadają już takie oświetlenia. Jednakże jeśli jesteś kreatywny i zamierzasz urządzić stół tymi światłami na swój sposób, możesz zakupić osobne taśmy ledowe. Gdzie? Można je zakupić w sklepach meblowych lub budowlanych na metry.

Ile kosztują biurka gamingowe z LED-ami?

Zwykłe biurka do gamingu z LED-ami mogą kosztować około 500 zł wzwyż — cena dotyczy zarówno stołu jak i oświetlenia. Jeśli mamy do czynienia z rozbudowanymi stołami tj. narożne, można się spotkać z ceną około 1200 zł wzwyż. Do rozbudowanych elementów należą przede wszystkim: oświetlenia z regulacją jasności itp., możliwość postawienia więcej sprzętów oraz elementy ułatwiające zagospodarowaniem kabli. Do biurka gamingowego warto zaopatrzyć się także w wygodne fotele oraz podnóżki, aby uprzyjemnić rozrywkę na długie godziny.

1 Comment on Biurko gamingowe z LED-ami, czyli sposób na dodanie biurku charakteru

  1. Chyba ważniejszy jest fotel gamingowy, przynajmniej tak mi się wydaje. Fotele muszą być wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *