Każde biurko posiada swój unikalny styl. Dzięki temu można wybrać konkretny rodzaj biurka do swojego pomieszczenia, aby nie tylko pełniło użyteczną funkcję, ale także wizualną. A jak jest w przypadku biurka narożnego industrialnego? Czy warto inwestować w ten mebel? W niniejszym artykule będziemy o tym pisać, a także podpowiemy, jak zaaranżować pomieszczenie takim biurkiem.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Większość osób zaczęła urządzać swoje wnętrze w jakimś konkretnym stylu. W tym celu wybierają odpowiednie meble, tapety, elementy dekoracyjne, aby odzwierciedlić wybrany nurt. Obecnie króluje nowoczesny styl, jednakże inne także cieszą się wysoką popularnością jak np. styl industrialny. Czy się charakteryzuje ten nurt? Przede wszystkim otwarte i duże przestrzenie. Dodatkowo ten styl kocha minimalizm, czyli jak najmniej elementów dekoracyjnych. Decydując się na industrialny klimat, należy przede wszystkim ograniczyć się do jak najmniej użytecznych rzeczy w pomieszczeniu. Oprócz tego ważne jest to, aby na ścianach były widoczne rury, kable itp. Co jeszcze cechuje ten styl to ceglane mury, wysokie okna i betonowe stropy.

Co cechuje biurko narożne industrialne?

Przechodząc do biurek narożnych industrialnych, może się wydawać, że nie różnią się one spośród pozostałych. Gdybyśmy na siłę próbowali wyszukać cech charakterystycznych, to byłyby to przede wszystkim cechy wizualne, czyli np. bogate drewniane wzornictwo i prostota mebla. Co to oznacza? Biurka narożne industrialne posiadają wytrzymały blat i stelaż. Są one wykonane ze szlachetnego drewna np. dąb sonoma, a nogi z wytrzymałej stali nierdzewnej. Dzięki temu takie biurko starczy na długie lata i nie będzie łatwo go uszkodzić. Jeżeli chodzi o sam design biurka, to cechują go niskie stonowane kolory i prostota w wykonaniu.

Jak zaaranżować pomieszczenie biurkiem narożnym industrialnym?

Aranżacja w tym stylu może wydawać się prosta, jednakże trzeba zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych czynników. Biurko narożne industriale – jak wcześniej o tym wspomnieliśmy – powinno mieć niskie stonowane kolory. W tym przypadku należy dobrać to tego inne meble, które także posiadają ciemne barwy. Mogą to być drewniane lub wykonane z innego materiału. Dobrze by było, aby takie biurko narożne znajdowało się pod ścianą niżeli pod oknem. Dlaczego? Styl industrialny kocha ciemne klimaty, więc biurko pod ścianą świetnie się sprawdzi.

Jakie akcesoria do biurka narożnego industrialnego?

Warto pomyśleć nad stylowymi akcesoriami do biurka narożnego industrialnego. Jakie? Oczywistą sprawą są specjalne organizery na biurko w tym samym stylu. Takie przyborniki powinny być wykonane z ciemnego drewna, aby w zupełności odzwierciedlały klimat w pomieszczeniu. Odradzałbym kupowanie plastikowych organizerów, ponieważ nurt industrialny kocha naturalność. Oprócz takich dodatków warto zaopatrzyć się w specjalne kontenerki w tym stylu do biurka narożnego. Powinny być one postawione pod biurkiem narożnym, aby użytkownik miał łatwy do nich dostęp.

2 komentarze on Co cechuje biurko narożne industrialne?

  1. Planuję właśnie takie biurko dla dzieci w nowym mieszkaniu. Wydaje mi się, że to najrozsądniejsze rozwiązanie, żeby każde miało swój kącik i żeby nie zastawić połowy pokoju stołem. Industrialne posłuży im przez lata 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *