Biurko nie jest wymysłem współczesnych koncepcji meblarskich. Ten element wyposażenia wnętrza służył już kilka wieków temu jako pulpit przeznaczony do pisania, zdobienia ksiąg. Dziś biurko wykorzystujemy do nauki, pracy, ten funkcjonalny mebel łączy praktyczny aspekt użyteczności ze stylizacją wnętrz. Jakie rodzaje biurek znajdziemy w sprzedaży, który model wybrać?

rodzaje biurek

Rodzaje biurek

Branża meblarska oferuje szeroki wybór biurek różnego rodzaju. Prostą, jednolitą i nieskomplikowaną konstrukcję tradycyjnego biurka możemy śmiało zastąpić biurkami w różnych kształtach, wymiarach. Biurka różnią się nie tylko wyglądem, to również rozmaite kolory, materiały oraz dodatkowe funkcje, które sprawiają, że pozornie nieskomplikowany wybór standardowego mebla może okazać się nie lada wyzwaniem. Najpopularniejsze rodzaje biurek to:

  • Biurka standardowe – tej rodzaj biurek wiedzie sprzedażowy prym na rynku, to klasyczne biurka przystosowane do pracy przed komputerem.
  • Biurka dziecięce i młodzieżowe – biurka dedykowane dzieciom w wieku szkolnym, występują w stosunkowo niewielkich rozmiarach. Z uwagi na fakt, że dziecko szybko rośnie najlepsze są z opcją regulowania wysokości oraz nachylenia blatu.
  • Biurka biurowe – to biurka pracownicze, charakteryzujące się zdecydowanie większymi gabarytami niż tradycyjne biurka domowe. Wyposażone są zazwyczaj w szuflady, półki, schowki oraz dodatkowe nadstawki.
  • Biurka do gabinetu – to najczęściej stylizowane, bogato zdobione, masywne biurka przeznaczone do indywidualnej pracy, w zaciszu gabinetu, w miejscu pracy lub w domu.

Biurka możemy nabyć też w różnych kształtach, to zazwyczaj:

  • Biurka prostokątne – najpopularniejszy model biurka łatwo ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia.
  • Biurka kwadratowe
  • Biurka narożne
  • Biurka wielokątne.

Jak dobrze dobrać biurko?

W dzisiejszej rzeczywistości biurko to mebel użytkowy, dlatego wybierając biurko należy pamiętać, aby dopasować je do naszych potrzeb oraz stylu pracy, którą mamy przy nim wykonywać.

jak wybrać biurko

Biurko musi zostać dobrane, przede wszystkim do użytkownika, trzeba mieć zawsze na uwadze jego wzrost. Mebel zawsze trzeba kupować mając na względzie wysokość blatu, zasada dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży, u których chcemy uniknąć wad postawy. Dla dzieci w wieku szkolnym najlepsze są biurka regulowane, które pozwalają na dopasowanie miejsca nauki i pracy do aktualnych potrzeb.

Kupując biurko z regulowanym blatem, możemy dostosować jego wysokość oraz kąt nachylenia do konkretnych czynności, które dziecko przy nim wykonuje. Decydując się na zakup biurka, dobrze pamiętać o odpowiedniej ilości miejsca na wsunięcie nóg pod jego blat, dobrze jeżeli biurko ma wysuwaną półkę na klawiaturę komputera, przydatne są szafki, półki i dodatkowe nadstawki.

Co zrobić, aby dopasować biurko do wnętrza?

Ważne, aby pamiętać, że biurko powinno zostać właściwie dobrane do kształtu i stylizacji pomieszczenia, w którym zamierzamy je ustawić. Proste, klasyczne biurka doskonale odnajdą się w praktycznie każdym wnętrzu. Biurka chowane to opcja dla małych przestrzeni, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Biurka narożne są ciekawą koncepcją dla pokoi, w których mamy do dyspozycji wolny narożnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *