Oprócz możliwości zakupu wybranego biurka warto zastanowić się także nad opcją jego samodzielnego wykonania. Przy odrobinie umiejętności manualnych oraz wsparciu poradników w internecie, można wykonać meble samemu w domu. Tu przedstawimy 5 pomysłów na to, jak to zrobić.

  1. Jak zrobić biurko z blatu
  2. Jak zrobić biurko gamingowe?
  3. Jak zrobić biurko narożne?
  4. Jak zrobić biurko z palet?
  5. Jak zrobić biurko z regulowaną wysokością?

Czy warto robić biurko samemu?

W sklepach nie brakuje biurek. Duże, małe, biurka nowoczesne i klasyczne. Sporo tego, ale jeżeli żadne z nich nam nie pasuje, albo chcemy coś oryginalnego i idealnie dopasowanego pod nasze potrzeby, wówczas można spróbować zbudować je samodzielnie. Poniżej znajduje się kilka ciekawych pomysłów, które mogą się sprawdzić.

1. Jak zrobić biurko z blatu

Wykonanie biurka z blatu nie jest wcale takie trudne. Po pierwsze potrzebujemy kawałek drewna, sklejki, niewielką paletę lub nawet blat po starym już nieużywanym biurku. Następnie trzeba go oczyścić i przygotować odpowiedni stelaż, na którym zostanie on umiejscowiony. Można więc albo dorobić nogi i przymocować je do blatu, albo zdecydować się na mocowanie do ściany. Można do tego wykorzystać drewno lub metalowe elementy, które później zostają przykręcone.

2. Jak zrobić biurko gamingowe?

W przypadku biurek dla graczy należy pamiętać, że muszą być one mocne i wytrzymałe, jako że bardzo często dźwigają one sporo sprzętu (komputer, monitory, głośniki itp.). I tutaj przyda się na blat sklejka lub drewno, ale warto pomyśleć o solidnym zabezpieczeniu powierzchni przed wodą i zarysowaniem. Nogi z kolei powinny być wytrzymałe, dobrze sprawdzi się albo dobre drewno, albo metal, przy czym należy też pomyśleć o zabezpieczeniach antypoślizgowych. Przydać się może też wywiercenie otworu lub wbudowanie rynny na kable, by zachować porządek. Dla osób, które lubią bardziej widowiskowe meble, dobrym pomysłem będzie także przyklejenie do blatu taśmy LED.

3. Jak zrobić biurko narożne?

Wykonanie tego rodzaju biurka będzie wyglądało podobnie jak wcześniej, tyle że należy większą uwagę zwrócić na sam blat i jego kształt. Mamy tutaj dwie opcje i albo decydujemy się na blat w kształcie trójkąta, albo będzie to blat w literę L. Schemat budowy takiego biurka jest taki sam — należy dobrać blat, a do niego odpowiednie nogi, których powinno być nie 4, a 5, dla zachowania stabilności. Można też taki blat zawiesić na ścianie, ale tu potrzebne byłyby potrzebne silne mocowania np. w postaci kątowników lub kantówki drewnianej.

4. Jak zrobić biurko z palet?

Można też do wykonania biurka wykorzystać palety drewniane i tym samym wpisać się w trendy eko. Przyda się nam tutaj, oprócz palet rzecz jasna, wkrętarka, kątowniki do połączenia blatu z nogami lub ścianą, a także farba, impregnat, papier ścierny, wyrzynarka, piła. Nogi mogą być wykonane z kawałków drewna lub przy wykorzystaniu innych palet.

5. Jak zrobić biurko z regulowaną wysokością?

Ciekawą opcją jest także wykonanie biurka z regulowaną wysokością. To już bardziej skomplikowane i może być też droższe. Nie każdy jest w stanie wykonać taki system samodzielnie, ale możliwe jest zakupienie osobno specjalnych nóg, które mają już regulację i do tego dorobienie blatu samodzielnie. Takie stelaże są albo regulowane ręcznie, albo elektrycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *