Masz w swoim pokoju stare biurko, z którym wiąże się wiele wspomnień? Chciałbyś je odświeżyć, by miało niepowtarzalny charakter? Podpowiemy Ci, jakie dodatki pozwolą tchnąć w stare biurko nowe życie, by stało się wyjątkowo stylowym meblem.

Umieść na starym biurku stylową lampkę biurkową

Szukasz nietuzinkowych dodatków do biurka, dzięki którym będzie ono prezentować się naprawdę stylowo? Niezbędnym elementem niemal każdego starego biurka jest lampka, ponieważ zazwyczaj do wykonywania wielu prac biurowych potrzeba odpowiedniego oświetlenia. Jednak lampka stanowi nie tylko źródło światła, ale przede wszystkim może być wyjątkowo modnym i nieszablonowym dodatkiem. Dlatego wybierz taką, która już samym wyglądem będzie przyciągała uwagę, a umieszczenie jej na biurku sprawi, że nabierze ono zupełnie nowego charakteru. Ciekawym dodatkiem do biurka ze starego drewna jest niebanalna i stylowa lampka z odsłoniętą żarówką i drucianym kloszem.

Powieś nad biurkiem ramki ze zdjęciami lub plakaty

Zastanawiasz się, jak odnowić stare biurko? Nie musisz od razu zmieniać jego faktury (chyba że rzeczywiście tego wymaga). Wystarczy, że zadbasz o otoczenie, w którym stoi, a dzięki temu zupełnie inaczej spojrzysz na swoje stare biurko. Możesz powiesić na znajdującej się nad nim ścianie ramki ze zdjęciami lub umieścić w ramkach plakaty. W ten sposób strefa, w której jest ustawione biurko, nabierze wyjątkowo ciepłego klimatu.

Ustaw na starym biurku książki z modną podpórką

Jeśli masz duże biurko, na którym znajduje się wolna przestrzeń, możesz na nim ustawić książki z ciekawie wyglądającą podpórką, przycisk do papieru lub stylowy stojak na długopisy. Dzięki temu Twoje retro biurko stanie się nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także będzie wyglądać niekonwencjonalnie i modnie.

Postaw na starym drewnianym biurku ogród w butelce

Szukasz rzeczy na biurko, które nadadzą mu wyjątkowego charakteru? Jeśli chcesz, aby biurko w starym stylu naprawdę odżyło, postaw na nim roślinę. Zieleń pięknie współgra z brązowym kolorem drewna i dodaje przestrzeni świeżości. Niezwykle stylowym dodatkiem do biurka może być także ogród w butelce, w którym umieścisz ulubioną kompozycję roślin. Taki akcent nawiązujący do natury na pewno nada mu nowego charakteru.

Dobierz modny fotel do starego biurka z drewna

Czym byłoby stare biurko bez stylowego fotela? Dlatego zadaj także o ten element wyposażenia. Możesz poszukać fotela z wykończeniami z drewna w takim samym odcieniu. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór fotela w kontrastowej kolorystyce lub takiego, który będzie pięknie współgrał z drewnem i podkreślał jego charakter. Kolorami prezentującymi się wyjątkowo dobrze w jego towarzystwie są czerwień, butelkowa zieleń, szary, beżowy i kremowy.

Pamiętaj, że wygląd starego biurka może również wyrażać to, jaki masz temperament i zainteresowania. Wtedy stanie się ono niepowtarzalną przestrzenią, w której będzie Ci się przyjemnie pracować.

2 komentarze on Jakie dodatki do starego biurka nadadzą mu nowego charakteru?

  1. A ja bym jeszcze dodał, że można pomalować stare biurko. Długo miałem nudny drewniany blat, a jak pomalowałem go, żeby kontrastował ze ścianami, to od razu wszystko zaczęło żyć! Bierzcie pędzle i do malowania!

    • Zrobiłam dokładnie to samo. Kupiłam specjalną farbę i pomalowałam stare biurko które od razu nabrało wyrazu i nowoczesnego charakteru 🙂 tania opcja a efekty wow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *