Profesjonalni gracze muszą mieć nie tylko odpowiedni komputer do grania, ale i biurko, przy którym będą mogli to robić. Wielogodzinne siedzenie przed laptopem może niekorzystnie odbić się na stanie kręgosłupa, należy więc odpowiednio rozplanować przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na solidne i duże biurko. Tylko jak je wybrać? Jakie powinno być biurko gamingowe?

Biurko dla gracza – wielkość

Biurko gamingowe powinno być przede wszystkim duże. Zazwyczaj profesjonalni gracze korzystają z kilku monitorów jednocześnie, co oznacza, że na małym blacie mogą się one nie zmieścić lub przez nie zabraknie miejsca na inne akcesoria komputerowe. Najczęściej wybierane są biurka prostokątne i narożne. Nie bez znaczenia jest też duża głębokość tego mebla. Zazwyczaj gracze dysponują też specjalnymi fotelami gamingowymi, które nie należą do małych. Duża przestrzeń pod biurkiem zapewnia odpowiednie dosunięcie krzesła i zajęcie komfortowej pozycji.

Regulowany blat biurka gamingowego

Wybierając biurko, warto szukać takiego modelu, w którym blat będzie miał regulowaną wysokość. To szczególnie istotne, jeśli graczem jest dziecko, które jeszcze rośnie. Dzięki temu za biurkiem będą mogli usiąść również dorośli gracze. Taki mebel może zresztą przydać się nie tylko do grania. Może być też wykorzystywany do odrabiania lekcji lub do pracy biurowej.

Dziecko grające w gry

Organizacja przewodów w biurku

Nowoczesne biurka umożliwiają praktyczną organizację kabli. Oznacza to, że wszelkie przewody, np. zasilacze, można schować tak, żeby były jak najmniej widoczne. Nadmiar kabli szpeci miejsce do grania, a ponadto trudno utrzymać na nich czystość, szybko osiada na nich kurz. Wybierając biurko gamingowe, należy więc zwrócić uwagę, czy zostało wyposażone w specjalne tunele i otwory, w których będzie można ukryć przewody.

Biurko dla gracza – materiał i wykonanie

Biurka gamingowe powinny być przede wszystkim solidne i wytrzymałe, by zapewnić bezpieczeństwo drogim urządzeniom i komfort użytkownikowi. Oznacza to, że muszą być wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. Najczęściej wybierane są biurka drewniane lub z płyty MDF, choć nie brakuje też modeli z tworzyw sztucznych.

Jakie fotel dla gracza?

Kupując biurko gamingowe, dobrze od razu pomyśleć o wyborze fotela dla gracza. Ten powinie być przede wszystkim ergonomiczny. Krzesła gamingowe służą graczom przez wiele godzin w ciągu dnia, a nawet nocy. Muszą być więc komfortowe w użytkowaniu i zdrowe dla kręgosłupa. Bardzo ważne jest, by miały regulowaną wysokość siedziska i podłokietników.

Fotele gamingowe wyróżniają się przede wszystkim rozmiarem. W porównaniu do tradycyjnych krzeseł biurowych te są dosyć duże i rozbudowane. Charakterystyczne jest szerokie siedzisko i wysokie, solidne oparcie. Wybierając fotele dla graczy, warto wziąć też pod uwagę, z jakich materiałów zostały one wykonane. Przy częstym użytkowaniu mogą one szybko ulec zniszczeniu. Zazwyczaj sięga się po fotele skórzane. Dostępne są modele foteli gamingowych ze skóry ekologicznej lub naturalnej, które mogą być użytkowane latami, ze względu na wyjątkową wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *