Biurko dla dwóch osób wcale nie musi być jednym, długim meblem, przy którym każdy będzie przeszkadzał sobie w pracy lub nauce. Zamiast tego, lepiej pomyśleć o zakupie dwóch oddzielnych biurek i zaaranżowaniu przestrzeni w komfortowy sposób dla obu stron. Najczęściej znajduje to zastosowanie w firmach, ale nie tylko. Biurka dla dwóch osób ustawiane są również w pokojach dziecięcych, jeśli mieszkają w nich rodzeństwa lub w mieszkaniach freelancerów. Jak więc ustawić takie meble dla 2 osób i jak urządzić przestrzeń do pracy?

Biurko dla 2 osób – gotowe czy na zamówienie?

Tak naprawdę trudno w sklepach spotkać takie podwójne biurka, które można by było wstawić od razu w biurze, dokupić do nich krzesła i zacząć pracować. Aby użytkowanie mebli było komfortowe dla obu stron, lepiej pomyśleć o biurkach dla 2 osób na zamówienie. Wtedy będzie można samodzielnie zdecydować, jaka powinna być szerokość, długość i głębokość tych mebli. Dzięki temu każdy zyska wystarczającą przestrzeń do pracy.

Oddzielne biurka dla 2 osób

Lepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch oddzielnych biurek, nawet jeśli będą miały one stanąć obok siebie. Dzięki temu każdy zyska na komforcie pracy i nie dojdzie do sytuacji, kiedy ktoś będzie się spierał, że ma mniej miejsca od drugiej osoby. Takie meble można zestawiać ze sobą na kilka sposobów, nie muszą stać one w linii obok siebie.

Jak ustawiać biurka dla 2 osób?

Ustawień biurek dla 2 osób jest co najmniej kilka. Jeżeli ogranicza nas przestrzeń i do dyspozycji mamy jedną większą ścianę, wówczas na pewno staną one w jednym ciągu, najlepiej jeśli osoby przy nich siedzące nie będą sobie zasłaniały źródeł naturalnego światła. Można jeszcze te meble postawić naprzeciwko, to częste rozwiązanie spotykane w biurach. Między tymi biurkami można nawet umieścić przegródkę, aby osoby czuły się bardziej komfortowo.

Wnętrze biura

Meble można też ze sobą połączyć, ale usiąść po różnych stronach, po przekątnej. Dzięki temu zyska się ciekawszy układ, a obie osoby nie będą mogły zaglądać sobie przez ramię, co często powoduje dyskomfort podczas pracy.

Biurka można postawić także w rogu, jednak muszą być one długie. Wtedy osoby siedzą obok siebie, co nie zawsze może dawać im komfort podczas pracy, ale i potrzebną przestrzeń. Częściej takie ustawienie mebli spotykane jest w pokojach dziecięcych.

Jak urządzić biurka dla 2 osób?

Oprócz ustawienia biurek, które będzie zapewniało obu osobom maksymalny komfort, konieczne jest także zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej, jeśli będą one stały blisko okna. Najważniejsze jest to, by samemu nie zasłaniać sobie źródeł naturalnego światła. Na każdym biurku powinny znaleźć się również lampki. Te powinny stać po przeciwnej stronie niż ręka, którą piszemy lub posługujemy się myszką komputerową.

Ważne też, by wybrane meble miały możliwość organizacji kabli, chodzi głównie o to, by można było je schować. Wówczas na biurkach łatwiej zachować czystość i porządek. Jeżeli natomiast chodzi o urządzenie przestrzeni do pracy lub nauki, to już kwestia indywidualna. Najlepiej, by każdy mógł zrobić samodzielnie, wybierając takie akcesoria, które faktycznie przydadzą mu się w danej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *