Kto choć raz samodzielnie urządzał wnętrza, wie, jak trudne jest to zadanie. Trzeba połączyć funkcjonalność z estetyką, designem, pamiętając jednocześnie o tym, że pewne rozwiązania są wymuszone przez… instalację elektryczną, hydrauliczną. Skąd czerpać pomysły, inspiracje? Przedstawiamy kilka miejsc, dzięki którym aranżacja twojego domu lub mieszkania stanie się o wiele prostsza.

Aranżacje w sklepach meblowych, katalogach

Na początek mamy propozycje dla osób, które nie mają czasu – to przykładowe aranżacje, które można znaleźć w sklepach meblowych, a także w ich katalogach. Ma to wiele plusów. Po pierwsze, widzisz na żywo, jak sprawdzają się poszczególne rozwiązania. Po drugie, możesz sobie od razu zwizualizować konkretny pomysł, co z pewnością spodoba się tym osobom, które nie posiadają rozwiniętej wyobraźni przestrzennej i to, co jest na papierze, do nich nie przemawia. A po trzecie, od razu wiesz, gdzie szukać poszczególnych mebli, elementów wyposażenia wnętrz.

W ten sposób łatwo urządzisz salon, sypialnie czy pokój dziecięcy. A co z łazienką? To jedno z najtrudniejszych w aranżacji pomieszczeń, najczęściej w sklepach meblarskich nie ma też zbyt wielu wystaw pokazujących, jak zaplanować tę przestrzeń. Ale na szczęście, jest na to sposób. Aranżacje łazienki warto podejrzeć na stronie Bellamica.pl, a także odwiedzić stacjonarny salon łazienek, w którym nie tylko zobaczysz na żywo różne rozwiązania, ale także dopytasz się pracowników o możliwość zaadaptowania ich u siebie. I, co najlepsze, wszystko kupisz w jednym miejscu.

Serwisy wnętrzarskie, czasopisma o urządzaniu wnętrz

Jeszcze kilka lat temu prym wiodły czasopisma o urządzaniu wnętrz, teraz użytkownicy najchętniej korzystają z dostępnych w internecie serwisów wnętrzarskich, aczkolwiek oba te źródła sprawdzą się równie dobrze.

W ten sposób można znaleźć inspiracje na urządzenie każdego pomieszczenia, w każdym stylu. To nie tylko zdjęcia i projekty, ale również porady, dzięki którym design będzie łączył się z funkcjonalnością. Oprócz tego poznasz cechy charakterystyczne dla danego stylu i samodzielnie znajdziesz wyposażenie, które będzie do niego pasować.

To wręcz nieograniczone źródło pomysłów, aczkolwiek czasami może być to przytłaczające. Wtedy radzimy wrócić do kroku pierwszego i w praktyce przekonać się, co najbardziej ci się podoba i dopiero na tej podstawie szukać dalej.

Blogi, metamorfozy mieszkań

Zarówno zaletą, jak i wadą serwisów i czasopism wnętrzarskich jest to, że są tworzone przez specjalistów, projektantów. To sprawia, że aranżacje wyglądają jak z „katalogu”. Wolisz wiedzieć, jak to wszystko sprawdza się w praktyce? Szukaj blogów o urządzaniu wnętrz prowadzonych przez pasjonatów, wpisów pokazujących metamorfozy poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu przekonasz się, jak poradziła sobie osoba… z taką samą wiedzą, co ty. Co więcej, jest duża szansa na to, że natkniesz się na opis kompletnego remontu mieszkania, którego układ zbliżony jest do tego, który panuje u ciebie.

Media społecznościowe

Niewyczerpanym źródłem inspiracji są też media społecznościowe, przede wszystkim Instagram oraz Pinterest. Łączą w sobie zalety wcześniej przedstawionych pomysłów – znajdziesz tam projekty stworzone zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych Kowalskich. A przy okazji wyszukasz oryginalne dodatki. Nawet jeśli na zdjęciu czy w opisie nie jest zaznaczone, skąd pochodzą, to zawsze możesz napisać do autora publikacji i o to dopytać.

Na koniec zostawiliśmy wisienkę na torcie – to grupy wnętrzarskie na Facebooku. Wystarczy do nich dołączyć, by odnaleźć bogate źródło zarówno inspiracji, jak i praktycznych porad, również w kwestiach bardziej technicznych. Tam możesz nie tylko podejrzeć, jak inni urządzają swoje wnętrza, ale także zapytać o pomoc. Często członkami takich grup są projektanci bądź eksperci budowlani, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *