Kto choć raz samodzielnie urządzał wnętrza, wie, jak trudne jest to zadanie. Trzeba połączyć funkcjonalność z estetyką, designem, pamiętając jednocześnie o tym, że pewne rozwiązania są wymuszone przez… instalację elektryczną, hydrauliczną. Skąd czerpać pomysły, inspiracje? Przedstawiamy kilka miejsc, dzięki którym aranżacja twojego domu lub mieszkania stanie się o wiele prostsza.

Aranżacje w sklepach meblowych, katalogach

Na początek mamy propozycje dla osób, które nie mają czasu – to przykładowe aranżacje, które można znaleźć w sklepach meblowych, a także w ich katalogach. Ma to wiele plusów. Po pierwsze, widzisz na żywo, jak sprawdzają się poszczególne rozwiązania. Po drugie, możesz sobie od razu zwizualizować konkretny pomysł, co z pewnością spodoba się tym osobom, które nie posiadają rozwiniętej wyobraźni przestrzennej i to, co jest na papierze, do nich nie przemawia. A po trzecie, od razu wiesz, gdzie szukać poszczególnych mebli, elementów wyposażenia wnętrz.

W ten sposób łatwo urządzisz salon, sypialnie czy pokój dziecięcy. A co z łazienką? To jedno z najtrudniejszych w aranżacji pomieszczeń, najczęściej w sklepach meblarskich nie ma też zbyt wielu wystaw pokazujących, jak zaplanować tę przestrzeń. Ale na szczęście, jest na to sposób. Aranżacje łazienki warto podejrzeć na stronie Bellamica.pl, a także odwiedzić stacjonarny salon łazienek, w którym nie tylko zobaczysz na żywo różne rozwiązania, ale także dopytasz się pracowników o możliwość zaadaptowania ich u siebie. I, co najlepsze, wszystko kupisz w jednym miejscu.

Serwisy wnętrzarskie, czasopisma o urządzaniu wnętrz

Jeszcze kilka lat temu prym wiodły czasopisma o urządzaniu wnętrz, teraz użytkownicy najchętniej korzystają z dostępnych w internecie serwisów wnętrzarskich, aczkolwiek oba te źródła sprawdzą się równie dobrze.

W ten sposób można znaleźć inspiracje na urządzenie każdego pomieszczenia, w każdym stylu. To nie tylko zdjęcia i projekty, ale również porady, dzięki którym design będzie łączył się z funkcjonalnością. Oprócz tego poznasz cechy charakterystyczne dla danego stylu i samodzielnie znajdziesz wyposażenie, które będzie do niego pasować.

To wręcz nieograniczone źródło pomysłów, aczkolwiek czasami może być to przytłaczające. Wtedy radzimy wrócić do kroku pierwszego i w praktyce przekonać się, co najbardziej ci się podoba i dopiero na tej podstawie szukać dalej.

Blogi, metamorfozy mieszkań

Zarówno zaletą, jak i wadą serwisów i czasopism wnętrzarskich jest to, że są tworzone przez specjalistów, projektantów. To sprawia, że aranżacje wyglądają jak z „katalogu”. Wolisz wiedzieć, jak to wszystko sprawdza się w praktyce? Szukaj blogów o urządzaniu wnętrz prowadzonych przez pasjonatów, wpisów pokazujących metamorfozy poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu przekonasz się, jak poradziła sobie osoba… z taką samą wiedzą, co ty. Co więcej, jest duża szansa na to, że natkniesz się na opis kompletnego remontu mieszkania, którego układ zbliżony jest do tego, który panuje u ciebie.

Media społecznościowe

Niewyczerpanym źródłem inspiracji są też media społecznościowe, przede wszystkim Instagram oraz Pinterest. Łączą w sobie zalety wcześniej przedstawionych pomysłów – znajdziesz tam projekty stworzone zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych Kowalskich. A przy okazji wyszukasz oryginalne dodatki. Nawet jeśli na zdjęciu czy w opisie nie jest zaznaczone, skąd pochodzą, to zawsze możesz napisać do autora publikacji i o to dopytać.

Na koniec zostawiliśmy wisienkę na torcie – to grupy wnętrzarskie na Facebooku. Wystarczy do nich dołączyć, by odnaleźć bogate źródło zarówno inspiracji, jak i praktycznych porad, również w kwestiach bardziej technicznych. Tam możesz nie tylko podejrzeć, jak inni urządzają swoje wnętrza, ale także zapytać o pomoc. Często członkami takich grup są projektanci bądź eksperci budowlani, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *